22 października we wspomnienie św. Jana Pawła II, naszego papieża, w naszej wspólnocie świętowaliśmy imieniny brata Jana Pawła. Z tej okazji przybyła do nas w porze obiadowej wspólnota braci postulantów z Kobylina, wraz z ojcem magistrem i ojcem duchownym. Wieczorna rekreacja imieninowa odbyła się już w gronie klasztornym. Naszemu współbratu życzymy trwania na tej franciszkańskiej drodze i obfitości łask Bożych.

W niedzielę, 20 września 2015 r., gościliśmy w naszej wspólnocie misjonarza z Republiki Środkowej Afryki - o. Normana. Misjonarz wygłosił do nas słowo Boże, a później przy kawie dzielił się z nami swoim misyjnym doświadczeniem. Opowiadał m.in. o tym, jak zrodziło się jego powołanie misyjne i na co trzeba szczególnie uważać w Afryce. Ojca Normana, jak i innych misjonarzy otaczamy swoją modlitewną opieką.

W niedzielę, 13 września 2015 r., przeżywaliśmy w naszym kościele klasztornym odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji przybyli do nas na coroczną pielgrzymkę bracia klerycy z Katowic Panewnik.
W przeddzień uroczystości odpustowych, wraz z braćmi klerykami udaliśmy się do Kobylina, aby rozegrać towarzyski mecz z ministrantami tamtejszej parafii, a wieczorem wspólnie z mieszkańcami świętowaliśmy odpust przy ognisku i muzyce.
W niedzielę przed południem wysłuchaliśmy konferencji, którą wygłosił o. Prowincjał Antonin Brząkalik, a później uczestniczyliśmy w sumie odpustowej. Po obiedzie spotkaliśmy sie z naszymi gośćmi w nowicjackiej salce rekreacyjnej na wspólnej kawie. Pielgrzymka braci z Katowic Panewnik zakończyła się nieszporami w kościele, po których rozstaliśmy się w radosnych nastrojach.