„I gdziekolwiek bracia są i w jakimkolwiek miejscu spotkają się, niech okazują sobie nawzajem poważanie i szacunek w duchu, z miłością, bez narzekania” – św. Franciszek z Asyżu.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy, po której O. Masseo wygłosił dla nas wszystkich konferencję na temat Bożego Miłosierdzia. Później adorowaliśmy Jezus w Eucharystii, a następnie w Jego Słowie – tworząc tak zwane kręgi biblijne. 

W piątek, 27 listopada br., swoje pierwsze zakonne imieniny obchodził brat Wirgiliusz. Z tej okazji gościliśmy na obiedzie braci postulantów wraz z ojcem magistrem. Potem spędziliśmy wspólnie czas przy imieninowej kawie w nowicjackiej salce rekreacyjnej, a wieczorem już świętowaliśmy we własnym gronie, gdzie jeszcze raz odśpiewaliśmy tradycyjne "Plurimos annos".

Naszemu współbratu życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego i rozwijania się w charyzmacie franciszkańskim.

W dniach 10-11 listopada br., z ramach wizytacji prowincjalnej, zawitał do naszej wspólnoty klasztornej, Minister Prowincjalny o. Antonin Brząkalik OFM. Oficjalne powitanie, jak każe zakonny zwyczaj odbyło się w naszej świątyni. Po krótkim przywitaniu, udaliśmy się do refektarza na wspólny obiad. Podczas wizytacji Ojciec Prowincjał odbył z każdym z nas indywidualną rozmowę, a później skierował do nas wszystkich swoje słowo i zapewnił o swojej pamięci modlitewnej.