W dniu dzisiejszym tj. 19 lipca 2017 zmarł o. Tycjan Zgraja - gwardian klasztoru w latach 2009-2013. WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE ... 

Obecnie Europa ma kilkoro patronów, pochodzących z różnych czasów i narodów. Jako pierwszy patronem Starego Kontynentu został ogłoszony św. Benedykt z Nursji - opat, czyli przełożony klasztoru mnichów z Italii. Z imieniem św. Benedykta łączy się Reguła Mnichów, która stała się podstawą życia mniszego w Kościele łacińskim. Autor wykorzystuje w niej wcześniejszą tradycję, prawdopodobnie w dużej mierze anonimową Regułę Mistrza, w znanej obecnie postaci lub wcześniejszy etap jej redakcji. Jednak do źródeł podchodzi z roztropną wolnością - przyjmuje to, co uważa za wartościowe, modyfikuje lub opuszcza to, co nosi na sobie cechy ludzkich ograniczeń.

W piątek 23 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 7.00, 9.00, 18.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Do piątku włącznie, o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją Eucharystyczną.. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.