Marta jest wzorem zapobiegliwej gospodyni. Św. Łukasz opowiada, że Jezus odwiedził pewnego dnia jej dom. Marta krzątała się, chcąc mu usłużyć, siostra zaś jej usiadła u jego stóp i słuchała, co mówił. Marta zwróciła się do Jezusa, by nakazał Marii, żeby jej pomogła. Jezus odpowiedział: Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona. Kiedy Jezus przybył do Betanii po śmierci Łazarza, Marta wyszła Panu na spotkanie i rzekła: Teraz wiem, że Bóg da ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga. Usłyszała wówczas słowa: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem, na które odpowiedziała wspaniałym aktem wiary: Ja mocno wierzę, żeś ty jest Mesjasz, Syn Boży. Siostry gościły też Jezusa po wskrzeszeniu Łazarza. Wtedy to Maria namaściła Pana olejkiem i włosami swoimi otarła Jego nogi

Organizowany jest wyjazd na pogrzeb o. Tycjana w sobotę o godz. 7:00 z parkingu przy klasztorze zbiórka o 6:45, zapisy na furcie, a wszelkie informacje nt wyjazdu proszę kierować telefonicznie do gwardiana. Liczba miejsc jest ograniczona, jednocześnie informujemy, iż wyjazd do Częstochowy nie jest odwołany i będziemy się modlić w intencji o. Tycjana. 

Informacja oficjalna poda na stronie Prowincji:

"

19 lipca 2017 roku, po godz. 21.oo zmarł w szpitalu w Chorzowie, przeżywszy 46 lat o. Tycjan Zgraja OFM. Ojciec Tycjan urodził się w Tychach 11 czerwca 1971 roku. Nowicjat rozpoczął w naszej prowincji zakonnej 1 września 1990 roku w Osiecznej. Pierwszą profesję zakonną złożył 25 sierpnia 1991 roku, natomiast profesję wieczystą 31 stycznia 1998 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 11 maja 2001 roku.

Był wieloletnim gwardianem w klasztorach na Wielkopolsce: w Kobylinie i Miejskiej Górce. Przez ostatnie 3 lata sprawował funkcję ekonoma klasztoru w Katowicach-Panewnikach. Był cenionym rekolekcjonistą i kaznodzieją.

Pogrzeb odbędzie się w Panewnikach w sobotę 22 lipca 2017 roku. Rozpoczęcie w kaplicy Szymona na Kalwarii o godz. 12.3o, a następnie Msza św. w bazylice. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie...

"