W każdy czwartek i niedzielę udajemy się popołudniu na przechadzkę. źródło: http://nowicjat-miejska-gorka.blogspot.com/ Zgodnie z regułą świętego Franciszka przybliżamy się do przyrody tej ożywionej i nie. Jest to czas na medytacja ale także wypoczynku.

"Istotą franciszkanizmu jest wielka miłość do przyrody i umiłowanie ubóstwa. Franciszek bowiem całe stworzenie – rośliny i zwierzęta – traktował jak swoich braci, kochał i wielbił Boga poprzez kontakt z przyrodą. Do dzisiaj postawa świętego jest wzorem dla wielu ludzi, ale nie należy spłycać przesłania jego życia jedynie do umiłowania przyrody i ubóstwa. Franciszek jest przykładem człowieka do końca pełniącego wolę Boga, pragnącym naśladować Chrystusa i głosić Jego Królestwo."

Tego dnia nasza wspólnotę nowicjacką i konwencją odwiedzili Ojcowie Neoprezbiterzy naszej Prowincji Zakonnej. Odwiedziny rozpoczęliśmy Eucharystią, po której nowo wyświęceni kapłani udzielili nam prymicyjnego błogosławieństwa. Na zakończenie udaliśmy się do refektarza na wspólne śniadanie i kawę, podczas której mieliśmy okazję porozmawiać z naszymi gośćmi. Życzymy Ojcom Neoprezbiterom wielu łask Bożych.

 

 

 

 

W tym dniu swoje imieniny zakonne obchodził brat Miłosław, życzymy Ci drogi bracie wielu łask od Pana i radości ze służby Bogu w zakonie Pańskim Braci Mniejszych.