Każdego tego typu spotkania są niezwykle budującymi i radosnymi okazjami do nawiązania bliższych relacji. Tak było i tym razem, gdy bracia nowicjusze z Osiecznej uczestniczyli wraz z nami w naszym planie dnia. Wspólne modlitwy, rozmowy i posiłki zakończone Eucharystią pozostaną na długo w naszej pamięci. Dobrze jest mieć braci!

Odwiedził nas misjonarz z Boliwii o. Paschalis Jędrzejas. Mogliśmy zobaczyć na zdjęciach i filmach jak wygląda życie w Boliwii, a opowieści o. Paschalisa przybliżyły ogólny zarys pracy duszpasterskiej wśród tamtejszej ludności. Kto wie, może w którymś sercu zakiełkowało ziarno powołania misyjnego. Modlitwa i czas pokażą, a o. Paschalisowi dziękujemy i życzymy wytrwałości i ufności Bogu w tej trudnej i wymagającej służbie.

W naszej prowincji zakonnej bracia posługują w obrządku rzymsko katolickim i greko-katolickim. W obrządku greckim bracia pracują na Ukrainie. W związku z tym mamy dwa nowicjaty w Polsce w Miejskiej Górce (w Wielkopolsce) i na Ukrainie w Tarnopolu. Aby była większa wieź między współbraćmi, raz w roku bracia odwiedzają się wzajemnie. Miesiąc wcześniej przyjechali do Polski bracia z Ukrainy z o. magistrem Idzim, a w dniach 21-27 czerwca br., my odwiedziliśmy braci na Ukrainie. Te odwiedziny były bardzo budujące i składamy Bogu serdecznie dziękczynienie za wielka łaskę i możliwość odwiedzenia barci.