Nabożeństwo majowe (zwane potocznie majówką) – nabożeństwo odprawiane w maju w Kościele katolickim ku czci Matki Bożej, podczas którego odmawia się lub odśpiewuje Litanię Loretańską oraz modlitwę Pod Twoją Obronę. W naszym Kościele nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18:00, a w niedzielę o 16:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

DNI EUZEBIAŃSKIE – to dwudniowe wydarzenie kulturalno – religijne, organizowane przez gminę Miejska Górka i Klasztor Franciszkanów na Goruszkach w 75 rocznicę męczeńskiej śmierci Sługi Bożego o. Euzebiusza Huchrackiego, gwardiana na Goruszkach z okresu II wojny światowej. Celem tych Dni jest propagowanie wsród okolicznej ludności i środowisk związanych z klasztorami franciszkańskimi Prowincji Wniebowzięcia NMP Franciszkanów w Polsce, świadomości i wiedzy o o. Euzebiuszu, jego życiu, działalności i męczeńskiej śmierci, a także propagowanie kultu religijnego osoby o. Euzebiusza, który jest kandydatem na ołtarze. Podtrzymywanie kultu jest warunkiem przyszłej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego. Dni Euzebiańskie mają także podkreślić jak bardzo ważne i zobowiazujące jest by dbać o pamięć ludzi tak blisko związanych z regionem Wielkopolski i Śląska, którzy oddali życie za wiarę i Ojczyznę, a wsród których był także o. Euzebiusz Huchracki. W ramach tych Dni przewidziane są m. in.:pielgrzymka FZŚ ze Śląska i okolic oraz koncerty okolicznych chórow.

Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski – tytuł Marii z Nazaretu, używany przez polskich katolików. Kult Maryi jako Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski wyróżnia Kościół katolicki spośród innych wyznań chrześcijańskich w Polsce. Kult ma charakter ogólny i występuje w Polsce oraz w polskich parafiach przy skupiskach Polonii. Tytuł NMP Królowej Polski mówi o obecności NMP w historii polskiego narodu. Jan Długosz nazwał Maryję Panią świata i naszą. Tytuł Matki Bożej jako Królowej Polski sięga drugiej połowy XVI wieku. Wtedy to Grzegorz z Sambora po raz pierwszy nazywa Maryję Królową Polski i Polaków. 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej król Jan Kazimierz w sposób oficjalny ślubował przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej: „Ciebie za patronkę moją i za królowę państw moich dzisiaj obieram”. W trzechsetną rocznicę ślubów Jana Kazimierza episkopat Polski z inicjatywy więzionego prymasa Stefana Wyszyńskiego dokonał ponownego zawierzenia całego kraju Maryi i odnowienia ślubów królewskich. 26 sierpnia 1956 roku ok. miliona wiernych na Jasnej Górze złożyło Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.