Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa – litania związana z czcią Serca Jezusowego w katolicyzmie. Pierwsze takie litanie powstały już w XVII wieku, własną litanię miała św. Małgorzata Maria Alacoque, mistyczka francuska. Obecnie stosowany tekst litanii pochodzi z wieku XIX z francuskiego klasztoru sióstr wizytek, który został zatwierdzony 2 kwietnia 1889 r. do publicznego odmawiania przez papieża Leona XIII. Papież ten dołączył do litanii Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu, zaś inny papież, Pius XI, dodał do niej Akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu, który nakazał odmawiać co roku w uroczystość Serca Jezusowego. Zapraszamy na mszę i do odmawiania litanii od pon-soboty o 18:00 i w niedz. o 16:30

W przyszły wtorek 13 czerwca przypada Uroczystość odpustowa ku czci świętego Antoniego z Padwy. Msze święte w tym dniu z racji odpustu o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 suma odpustowa w intencji dobroczyńców naszego kościoła, klasztoru i nowicjatu, 17.00 w intencji wszystkich dzieci i ich rodziców połączona ze specjalnym błogosławieństwem dzieci i rodziców oraz 18.30. Po sumie odpustowej odbędzie się procesja Eucharystyczna na placu kościelnym. Na sumę odpustową zapraszamy asystę do niesienia baldachimu, druhów strażaków i wszystkich wiernych. Podczas każdej Mszy świętej będzie poświęcenie chleba św. Antoniego oraz lilii. Przez cały dzień będzie można zamawiać Msze święte bezterminowe oraz zbiorowe za wstawiennictwem świętego Antoniego. O godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

wstąpienie do nieba zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Jako święto chrześcijańskie obchodzone corocznie w 40. dniu od Zmartwychwstania Pańskiego (czwartek). W Polsce w Kościele rzymskokatolickim uroczystość ta – zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, umożliwiającym przeniesienie święta na najbliższą niedzielę, w krajach, gdzie dzień ten nie jest ustawowo wolny od pracy – od 2004 r. obchodzona jest w VII Niedzielę Wielkanocną. W formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego Wniebowstąpienie obchodzone jest tradycyjnie w czwartek w 40. dniu od Wielkanocy.