1 lutego 2015r.

 

O godz. 16.30 zapraszamy na ostatnie nieszpory kolędowe.

2. W poniedziałek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego potocznie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszej świątyni o godzinie 7.00, 9.00, o godzinie 18.30. Podczas każdej Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia świeć gromnic. W tym dniu przypada także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

3. We wtorek przypada wspomnienie św. Błażeja bpa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej mszy będzie błogosławieństwo ku czci świętego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej i komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5. W przyszłą niedzielę, w ramach roku życia konsekrowanego, w naszej świątyni będziemy gościć siostry Klaryski Od Wieczystej Adoracji z Elbląga. Na każdej Mszy św. Siostry opowiedzą o swoim życiu w klauzurze, a przed kościołem przeprowadzą zbiórkę na potrzeby ich klasztoru.

6. Informujemy że trwają prace nad nową stroną internetową naszego klasztoru, przepraszamy za trwającą przerwę, adres strony będzie podany w ogłoszeniach.

7. W zakrystii lub na furcie klasztoru przyjmujemy intencje mszalne na rok 2015, a także intencje bezterminowe oraz tzw. Gregorianki. Zapraszamy gorąco do korzystania z Daru Eucharystii !

8. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny. Na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe. Zapraszamy!


PODZIĘKOWANIA Za waszą obecność na wspólnej modlitwie, życzliwość, wszelką pomoc w codziennym życiu klasztoru na Goruszkach, pomoc w remontach i na gospodarstwie, niech Chrystus Pan, obficie wam błogosławi. Bóg zapłać! Radosnej i spokojnej niedzieli „Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło. (Mt 4,16)”