8 lutego 2015r.

 

1. Dziś w naszym kościele gościmy siostry Klaryski Od Wieczystej Adoracji z Elbląga, które opowiedzą o swoim życiu w klauzurze, a przed kościołem przeprowadzą zbiórkę na potrzeby ich klasztoru. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne, a O 20.30 na Adorację NS i Apel jasnogórski.

2. Zapraszamy na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo: we wtorek ku czci św. Antoniego; w czwartek ku czci św. Franciszka. Zapraszamy do zamawiania intencji na msze zbiorowe.

3. Obchody liturgiczne w tym tygodniu: we wtorek –wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. w środę – wspomnienie NMP z Lourdes – światowy dzień chorego. w sobotę – św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

4. 5. Msza Św. za + Władysława Wojtaszka – od sąsiadów i mieszkańców Niemarzyna, zostanie odprawiona w naszym klasztorze 6 kwietnia o godz.9.00.

6. Informujemy że trwają prace nad nową stroną internetową naszego klasztoru, przepraszamy za trwającą przerwę, adres strony jest niezmieniony.

7. W zakrystii lub na furcie klasztoru przyjmujemy intencje mszalne na rok 2015, a także intencje bezterminowe oraz tzw. Gregorianki. Zapraszamy gorąco do korzystania z Daru Eucharystii !

8. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny. Na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe. Zapraszamy!


PODZIĘKOWANIA Za waszą obecność na wspólnej modlitwie, życzliwość, wszelką pomoc w codziennym życiu klasztoru na Goruszkach, pomoc w remontach i na gospodarstwie, niech Chrystus Pan, obficie wam błogosławi. Bóg zapłać! Radosnej i spokojnej niedzieli ! „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!(…) Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych. Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział.” ( 1 Kor 9, 18. 22-23 )