22 lutego 2015r.


W naszej wspólnocie witamy o. dk Maksymina, który w Wielkim Poście będzie u nas odbywał praktykę duszpasterską.

Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie od zła zostanie odprawiona w środę 25 lutego o godz. 18.30.
Nabożeństwa w piątki Wielkiego Postu: o godz. 6.30 Droga Krzyżowa, o 15.30 Różaniec, o godz. 16.00 Drogę Krzyżową a po niej Msza Święta o 16.30!
We wszystkie piątki Wielkiego Postu nie ma Mszy św. o godz. 18.30
W niedzielę Wielkiego Postu o godz. 11.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, o godzinie 11.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. z uczczeniem relikwii Krzyża świętego. O godzinie 16.30 nieszpory niedzielne.

Wraz z Ośrodkiem Studiów Franciszkańskich na Uniwersytecie papieskim Jana Pawła II w Krakowie zapraszamy na Studia podyplomowe z franciszkanizmu. Trzysemestralny program studiów daje możliwość bliższego zapoznania się z osoba św. Franciszka z Asyżu oraz jego duchowością. Studia te pomagają też odkrywać, jak dziś żyć franciszkańskimi wartościami, jak dbać o relacje z innymi i pogłębiać relacje z Bogiem. Zapisy trwają do 27 lutego. Szczegółowe informacje można uzyskać na plakatach, ulotkach oraz na stronie internetowej studia.isf.edu.pl.

W ramach Roku Życia Konsekrowanego, o Polikarp Nowak z Rzymu organizuje w lipcu br. letni kurs formacyjny we Włoszech dla dziewcząt pragnących rozeznać swoje powołanie i zainteresowanych duchowością św. Klary. Szczegóły u o. gwardiana. W zakrystii lub na furcie klasztoru przyjmujemy intencje mszalne na rok 2015, a także intencje bezterminowe oraz tzw. Gregorianki.

Zapraszamy gorąco do korzystania z Daru Eucharystii ! Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki” i informator klasztorny . Na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe. Zapraszamy! Podziękowania Za waszą obecność na wspólnej modlitwie, życzliwość, wszelką pomoc w codziennym życiu klasztoru na Goruszkach, pomoc w remontach i na gospodarstwie, niech Chrystus Pan, obficie wam błogosławi. Bóg zapłać! Radosnej i spokojnej niedzieli i owocnego przeżywania Wielkiego postu !

„Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.” (Mt 4,4b)