8 października 2017 r.

 

1. Dziś o godz.16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe . Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu o 18.00 a w niedzielę o 16.30. Zapraszamy

2. Zapraszamy na Msze św. zbiorowe i nabożeństwo ku czci św. Antoniego i św. Franciszka we wtorek i w czwartek na godz. 18.30.

3. W naszej kronice klasztornej znajduje się zapis, że na drugą niedzielę maja i drugą niedzielę października, papież Pius VI nadał odpust zupełny na wieczne czasy, w kaplicy grobowej św. Franciszka, co w 1788 roku potwierdził oficjał generalny poznański. W związku z tym zachęcamy dziś wszystkich do nawiedzenia naszej krypty i zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

4. W tym tygodniu kończy się kwesta płodów rolnych - obędzie się w następujących miejscowościach: Poniedziałek 9.10 – Gogolewo, Chwałkowo Wtorek 10.10 – Golina, Golina W., Gierłachowo, Wydartowo II, Chorta. Pokornie prosimy o wsparcie klasztoru i gospodarstwa.

5. W sobotę 14 października o godz. 11.00, br. nowicjusz Damian Czamarnyk złoży I profesję zakonną. Brat Damian będzie swoją formację kontynuował na Ukrainie. Prosimy o modlitwę w int naszego młodego brata.

6. W przyszłą niedzielę 15 października będziemy obchodzić Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia

7. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny. Na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe.

Podziękowania

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość, szczególnie na kweście, wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Także za pomoc przy odpuście św. Franciszka składamy podziękowania. Niech Was obficie błogosławi dobry Bóg!