Ogłoszenia kościała klasztornego - Miejska Górka

I niedziela Adwentu

29 listopada 2015 r.

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu. Na każdej Mszy św. poświęcenie opłatków. Msze św. roratnie będą sprawowane w tygodniu ,o godz. 7.00. O 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2. Rekolekcje Adwentowe w naszym klasztorze rozpoczną się w niedzielę 13 grudnia i potrwają do środy 16 grudnia. Rekolekcje poprowadzi o . Jan Vianney Sokalski.

3. Zapraszamy na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo: we wtorek, o godz. 18.30, ku czci św. Antoniego; w czwartek, o godz. 18.30, ku czci św. Franciszka.

4. Informujemy, że do połowy przyszłego roku na Mszach św. nie będzie udzielana komunia św. w krypcie. Wynika to z naszych trudności personalnych. ( jest nas mniej , a intencji i zastępstw w parafiach jest dużo) Wiernych uczestniczących w Mszach św. niedzielnych w krypcie, prosimy o przyjmowanie komunii w kościele lub w kaplicy MB. Bardzo prosimy o zrozumienie .

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i Komunii świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu. Spowiedź święta w naszej świątyni pół godziny przed każdą Mszą świętą.

6. W przyszła niedzielę 6 grudnia o godz. 20.30 zapraszamy na Adorację NS i Apel Jasnogórski.

7. Zapraszamy na naszą stronę internetową : www.franciszkanie-goruszki.pl

8. W zakrystii lub na furcie klasztoru przyjmujemy intencje mszalne na rok 2016, a także intencje bezterminowe oraz tzw. Gregorianki.

9. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki” dwutygodniowy informator klasztorny, kalendarz misyjny i opłatki wigilijne. Na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe.

PODZIĘKOWANIA

Za waszą obecność na wspólnej modlitwie, życzliwość, wszelką pomoc w codziennym życiu klasztoru na Goruszkach, niech Chrystus nasz Pan, obficie wam błogosławi. Bóg zapłać! Radosnej i spokojnej niedzieli!