Ogłoszenia kościała klasztornego - Miejska Górka

XXXIV niedziela zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla

22 listopada 2015 r.

 

1. Dzisiejszą niedzielą Chrystusa Króla Wszechświata kończy się rok liturgiczny. Uznajemy Chrystusa Panem wszystkich ludzi i całego stworzenia. Za ponowienie Aktu Oddania Sercu Bożemu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele takiego Aktu Oddania dokonamy w czasie modlitwy podczas nieszporów niedzielnych o godz. 16.30. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Msze św. roratnie będą sprawowane w tygodniu o godz. 7.00.

3. Zachęcamy do zamawiania wypominek rocznych - można je zostawiać w zakrystii lub na furcie. Nowe wypominki roczne będą czytane od 1 stycznia 2016 r.

4. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na 2016 rok., intencji bezterminowych oraz gregorianek.

5. Informujemy, że do połowy przyszłego roku na Mszach św. nie będzie udzielana komunia św. w krypcie. Wynika to z naszych trudności personalnych. ( jest nas mniej , a intencji i zastępstw w parafiach jest dużo) Wiernych uczestniczących w Mszach św. niedzielnych w krypcie, prosimy o przyjmowanie komunii w kościele lub w kaplicy MB. Bardzo prosimy o zrozumienie .

6. Zapraszamy na naszą stronę internetową : www.franciszkaniegoruszki.pl.

7. Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce organizuje XIX konkurs na własnoręcznie wykonana szopkę Bożonarodzeniową. Szczegóły na plakacie w gablotce.

8. Kurs Przedmałżeński odbywać się będzie w parafii Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu w dniach od 23 do 27 listopada 2015 r.. Nauki codziennie w kościele o godz. 18.30.

9. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny. Na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe.

Podziękowania

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość, wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Was obficie błogosławi dobry Bóg!