13 września 2015 r.

 

1. Dziś w naszym kościele przeżywamy Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Gościmy u nas naszych braci kleryków z seminarium w Panewnikach. Zaraz po tej Mszy św. zapraszamy wszystkich na tradycyjne wspólne ognisko na boisku przy klasztorze. Serdecznie wszystkich zapraszamy do włączenia się w nasze franciszkańskie świętowanie. Suma odpustowa o 12.00. O godz.16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

2. Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy na różaniec, w poniedziałki odmawiamy koronkę franciszkańską. Ofiarujemy tę modlitwę w intencji o pokój na świecie.W sobotę o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Maryjne.

3. Zapraszamy na Msze św. zbiorowe i nabożeństwo ku czci św. Antoniego i św. Franciszka we wtorek i w czwartek na godz. 18.30.

4. W czwartek 17 września przypada Święto Stygmatów Świętego Franciszka. Msze św. o 7.00 i 18.30

5. W tym tygodniu rozpoczynamy kwestę płodów rolnych. odwiedzimy następujące miejscowości: poniedziałek 14,09 – Roszkowo Szurkowo wtorek 15.09 – Dąbrowa , Niemarzyn środa 16.09 – Skoraszewice, Kołaczkowice czwartek 17.09 – Piaski, Zalesie, Dłoń , Oczkowice piątek 18.09 – Grąbkowo, Sielec Nowy, Sielec Stary, Dębina Pokornie prosimy o wsparcie klasztoru i gospodarstwa.

6. W przyszłą niedzielę, 20 września w naszej świątyni będziemy gościć o. Normana Samsela, misjonarza z Afryki Centralnej, który będzie głosił Słowo Boże i przed kościołem przeprowadzi zbiórkę na potrzeby misji a Afryce.

7. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2016. 8. Przed kościołem do nabycia „Przewodnik Katolicki” oraz Kalendarz Misyjny na 2016 rok w cenie 3 zł. Na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe.

Podziękowania

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość, wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Was obficie błogosławi dobry Bóg!