7 czerwca 2015r.

 

1. Dziś przeżywamy w naszym sanktuarium Uroczystość Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną. Zgodnie z tradycją zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 12.00 asystę do niesienia baldachimu, dziewczyny do feretronu, dzieci sypiące kwiatki , druhów strażaków oraz wszystkich wiernych. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe (bez procesji), a o 20.30 zapraszamy na Adorację NS i Apel Jasnogórski .

2. Codziennie od jutra do piątku włącznie, o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją Eucharystyczną. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.

3. W piątek 12 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w naszym sanktuarium o godz. 7.00, 9.00 i 18.30.

4. W sobotę 13 czerwca przypada Uroczystość odpustowa ku czci świętego Antoniego z Padwy. Msze święte w tym dniu z racji odpustu o godzinie 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 12.00 suma odpustowa w intencji dobroczyńców naszego kościoła, klasztoru i nowicjatu, 17.00 w intencji wszystkich dzieci i ich rodziców połączona ze specjalnym błogosławieństwem dzieci i rodziców oraz 18.30. Po sumie odpustowej odbędzie się procesja Eucharystyczna na placu kościelnym. Na sumę odpustową zapraszamy asystę do niesienia baldachimu, dzieci sypiące kwiatki oraz druhów strażaków oraz wszystkich wiernych. Kazanie odpustowe wygłosi o. Przemysław Woźniak z Panewnik. Podczas każdej Mszy świętej będzie poświęcenie chleba św. Antoniego oraz lilii. Przez cały dzień będzie można zamawiać Msze święte bezterminowe oraz zbiorowe za wstawiennictwem świętego Antoniego. O godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

5. Msze św. o szczęśliwe żniwa zostaną odprawione w naszym kościele w terminach; - 7 czerwca ( dziś) o 9.00- od mieszkańców Dąbrowy - 7 czerwca ( dziś) o 12.00 – od mieszkańców Niemarzyna - 14 czerwca o 12.00 – od mieszkańców Karolinek i Jagodni - 28 czerwca o 9.00 – od mieszkańców Roszkowa.

6. Msza św. za + Wandę Smyczyńską od mieszkańców Niemarzyna zostanie odprawiona w naszym kościele 18 października 2015, o godz. 9.00

7. Na prośbę Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Rawiczu, przypominamy o zakazie parkowania na szosie od strony parkingu klasztornego, zgodnie z ustawionym tam znakiem.

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka, a na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe.

Podziękowania

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowania dobroczyńcom za podarowane cielęta i baloty siana. Niech pan Bóg wam wynagradza swym błogosławieństwem. Zapewniamy o stałej modlitwie za wszystkich dobroczyńców.