Ogłoszenia kościała klasztornego - Miejska Górka

Najświętszej Trójcy

31 maja 2015r.

 

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy . O 16.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe.

2. Codziennie od jutra o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W niedzielę nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.

3. W czwartek 4 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym sanktuarium jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 17.00, o godzinie 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W przyszłą niedzielę 7 czerwca w naszym sanktuarium obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną. Zgodnie z tradycją zapraszamy do przygotowania czterech ołtarzy mieszkańców Karolinek, Dąbrowy i Niemarzyna. Na Mszę świętą o godzinie 12.00 i procesję zapraszamy asystę do niesienia baldachimu, dziewczyny do feretronu, dzieci sypiące kwiatki oraz druhów strażaków oraz wszystkich wiernych.

5. 6 czerwca w sobotę nowicjusze wraz z młodzieżą udają się autobusem na Spotkanie Młodych Lednica 2000. Zapisy w naszej zakrystii u brata Alberta.

6. Na prośbę Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Rawiczu, przypominamy o zakazie parkowania na szosie od strony parkingu klasztornego, zgodnie z ustawionym tam znakiem. Niestosowanie się do tego zakazu będzie karane mandatami. Zachowanie przepisów ruchu drogowego zawiera się w przykazaniu piątym.

7. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka i informator klasztorny, a na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe.

Podziękowania

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech pan Bóg wam wynagradza swym błogosławieństwem. Zapewniamy o stałej modlitwie za wszystkich dobroczyńców.