24 maja 2015r.

 

1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

2. Zapraszamy także na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo: we wtorek ku czci św. Antoniego; w czwartek ku czci św. Franciszka

3. Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

4. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.30.

5. W ubiegłą niedzielę, na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu zebraliśmy przed kościołem 2.448 zł 85 groszy. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. 16 maja br. odbyła się kapituła wyborcza Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na Goruszkach. W skład nowego zarządu weszli: br. Piotr Popielas – przełożony, brat Piotr Chodorowski – z-ca przełożonego, brat Marian Orłowski – sekretarz, siostra Elżbieta Popielas – skarbnik, siostra Barbara Witkowska – formacyjna.

7. 6 czerwca w sobotę nowicjusze wraz z młodzieżą udają się autobusem na Spotkanie Młodych Lednica 2000. Zapisy w naszej zakrystii u brata Alberta.

8. Na prośbę Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Rawiczu, przypominamy o zakazie parkowania na szosie od strony parkingu klasztornego, zgodnie z ustawionym tam znakiem. Niestosowanie się do tego zakazu będzie karane mandatami. Zachowanie przepisów ruchu drogowego zawiera się w przykazaniu piątym.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka i informator klasztorny, a na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe.

Podziękowania

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególnie dziękujemy za zboże i ziemniaki dla naszej trzody. Niech pan Bóg wam wynagradza swym błogosławieństwem. Zapewniamy o stałej modlitwie za wszystkich dobroczyńców.