17 maja 2015

 

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed kościołem zbiórka na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

2. Zapraszamy także na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo: we wtorek ku czci św. Antoniego; w czwartek ku czci św. Franciszka

3. Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

4. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

5. 6 czerwca w sobotę nowicjusze wraz z młodzieżą udają się autobusem na Spotkanie Młodych Lednica 2000. Wyjazd o 9.00 z parkingu przy klasztorze. Koszt 35 zł. Uczestnicy poniżej 18 lat dostarczają pisemne pozwolenie rodziców. Planowany powrót w niedziele ok. 5.00. Zapisy w naszej zakrystii u brata Alberta.

6. Na prośbę Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Rawiczu, przypominamy o zakazie parkowania na szosie od strony parkingu klasztornego, zgodnie z ustawionym tam znakiem. Niestosowanie się do tego zakazu będzie karane mandatami. Zachowanie przepisów ruchu drogowego zawiera się w przykazaniu piątym.

7. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka i informator klasztorny, a na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe.

Podziękowania

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech pan Bóg wam wynagradza swym błogosławieństwem. Zapewniamy o stałej modlitwie za wszystkich dobroczyńców.