Ogłoszenia kościała klasztornego - Miejska Górka

VI niedziela wielkanocna

10 maja 2015r.

 

1. Dziś w naszej świątyni gościmy o. Maksymina, tegorocznego neoprezbitera. Głosi dziś Słowo Boże i po każdej Mszy św. udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego. Dziś także na Mszy św. o godz. 12.00 wystąpi Schola Młodzieżowa z Kobylina

2. Zapraszamy także na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo: we wtorek ku czci św. Antoniego; w czwartek ku czci św. Franciszka

3. Od poniedziałku do środy będziemy obchodzić Dni Krzyżowe. W ramach nabożeństw majowych udamy się z procesją do Krzyża Św. by modlić się o urodzaje.

4. We wtorek 12 maja swoje imieniny zakonne obchodzi nasz o. Nereusz. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszego ojca.

5. Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.

7. Od 15 do 17 maja w klasztorze w Kobylinie odbędą się dla wszystkich osób pełnoletnich weekendowe rekolekcje „Kurs Nowe Życie”. Poprowadzi je o . Samuel wraz ze wspólnotą Szkoły Nowej Ewangelizacji „ Zacheusz”. Udział w rekolekcjach zobowiązuje do pełnego uczestnictwa czyli we wszystkich punktach programu (nocleg i wyżywienie w klasztorze. Szczegóły na plakacie.

8. 6 czerwca w sobotę nowicjusze wraz z młodzieżą udają się autobusem na Spotkanie Młodych Lednica 2000. Wyjazd z parkingu przy klasztorze. Koszt 35 zł. Uczestnicy poniżej 18 lat dostarczają pisemne pozwolenie rodziców. Planowany powrót w niedziele ok. 5.00. Zapisy w naszej zakrystii.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka i informator klasztorny, a na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe.

Podziękowania

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowania gospodarzom za pomoc w pracach na polu i w utrzymaniu gospodarstwa. Niech pan Bóg wam wynagradza swym błogosławieństwem. Zapewniamy o stałej modlitwie za wszystkich dobroczyńców.