Ogłoszenia kościała klasztornego - Miejska Górka

V niedziela wielkanocna

3 maja 2015

 

 

1. Dziś w naszej świątyni przeżywamy niedzielę powołaniową. Gościmy kleryków z naszego seminarium w Panewnikach. Kazanie głosi o. diakon Hieronim. O 20.30 zapraszamy na Adorację NS i Apel Jasnogórski.

2. Zapraszamy także na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo: we wtorek ku czci św. Antoniego; w czwartek ku czci św. Franciszka

3. Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

4. 6 maja o godz.7.00 Mszę św. odprawią nasi tegoroczni neoprezbiterzy. Po Mszy św. udzielą błogosławieństwa prymicyjnego. W przyszłą niedzielę 10 maja kazanie wygłosi i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego o. Maksymin, który u nas posługiwał w Wielkim Poście Zapraszamy serdecznie!

5. 6 maja również przypada kolejna rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego ojca Euzebiusza Huchrackiego. W tym dniu, by uczcić naszego kandydata na ołtarze, o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich wiernych na Mszę św. o rychłą beatyfikację naszego ojca męczennika i nabożeństwo przy pomniku. Podczas Mszy św. wystąpi chór „Koło Śpiewu im. Bolesława Dembińskiego z Miejskiej Górki”

6. 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00 wystąpi Schola Młodzieżowa z Kobylina

8. Od 15 do 17 maja w klasztorze w Kobylinie odbędą się dla wszystkich osób pełnoletnich weekendowe rekolekcje „Kurs Nowe Życie”. Poprowadzi je o . Samuel wraz ze wspólnotą Szkoły Nowej Ewangelizacji „ Zacheusz”. Udział w rekolekcjach zobowiązuje do pełnego uczestnictwa czyli we wszystkich punktach programu (nocleg i wyżywienie w klasztorze. Szczegóły na plakacie.

9. 6 czerwca w sobotę nowicjusze wraz z młodzieżą udają się autobusem na Spotkanie Młodych Lednica 2000. Wyjazd z parkingu przy klasztorze. Koszt 35 zł. Uczestnicy poniżej 18 lat dostarczają pisemne pozwolenie rodziców. Planowany powrót w niedziele ok. 5.00. Zapisy w naszej zakrystii.

10. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka i informator klasztorny, a na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe.

Podziękowania

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowania gospodarzom za pomoc w pracach na polu i w utrzymaniu gospodarstwa. Niech pan Bóg wam wynagradza swym błogosławieństwem. Zapewniamy o stałej modlitwie za wszystkich dobroczyńców.