5 kwietnia 2015r.

 

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godzinie 16.30 zapraszamy nieszpory świąteczne.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte odprawiamy jak w każdą niedzielę o godzinie 7.00, 9.00, 12.00, 17.00, o godzinie 16.30 zapraszamy na nieszpory świąteczne. Przed kościołem będzie zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i uczelnie katolickie.

3. Zapraszamy także na Msze święte zbiorowe i nabożeństwo: we wtorek ku czci św. Antoniego; w czwartek ku czci św. Franciszka .

W sobotę o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Maryjne .

5. Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy Różaniec święty.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. rok temu w tą niedzielę przeżywaliśmy kanonizację papieża Jana Pawła II. O godzinie 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a o 20.30 na Adoracje NS i Apel Jasnogórski.

7. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka i informator klasztorny, a na furcie klasztornej są do nabycia dewocjonalia oraz zioła i preparaty ziołowe.

Podziękowania

Za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. Serdeczne podziękowania kierujemy do wiernych, którzy pomogli w przygotowaniu Triduum Paschalnego, Druhom Strażakom, służbie liturgicznej, wszystkim dobroczyńcom oraz wiernym, za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Na czas świętowania Zmartwychwstania Pańskiego, niech dary Chrystusa Zmartwychwstałego przyniosą Wam pokój, radość i nadzieję, która napełni Wasze serca. Niech Bożą miłość płynąca z Krzyża i pustego grobu będzie waszym udziałem.

(…) Szymon Piotr wszedł do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, /które mówi/, że On ma powstać z martwych.”